نویسنده یونانی... !

نقل شده است که دریونان باستان (درعهد پیزایسترت)،نویسنده ای دراندیشه ثروت ومقام بود وبهترین راه را چاپلوسی ومدح دیکتاتور زمانش دید. تصمیم گرفت درعظمت او کتابی بنویسد ولی دیگران را جلوتر ازخودش دید.آنان به اندازه کافی درخصوص هوش ، فهم وشعور، نبوغ، عظمت،بلاغت ،رحم وشفقت و انساندوستی زمامدار گفته ونوشته بودند. نویسنده نمی خواست ازدیگران کمتر باشد پس ادعا کرد هر وقت پیزایسترت « بول » می کند، زنبورها برآن جمع می شوند. لذا این کرامت! زمامدار بزودی نقل محافل شد.

واین حکایت تعدادی مداح! ، چاپلوس و ...  است که پا ازحریم انسانیت بیرون نهاده وتمامی حرمتها رابرای رسیدن به قدرت و... می شکنند .همین چند وقت پیش بود که  برای رسیدن به قدرت ، مقام، ثروت و... هیاهو به پا کردند،دربوغ وکرنا کردند وجماعتی را علم کردند... ،که این جماعت معجزه هزاره سوم است، منتخبین امام هستند، ولایتمدار وولایت پذیراند، درصراط مستقیم اند. هرچند «دم خروس» پیدا بود... اما جماعتی عظیم باورشان شد!.خود آن جماعت هم باورشان شده بود . توهم تمام وجودشان را فراگرفت، لذا دست به دست هم دادند و فتیله این جریان را هرروز بالا وبالاترکشیدند،تا جایی که دیگر«هاله نوری»! پیدا نبود چه رسد به شعله ومنبع نور. همه دود شد!.صدای هیاهویشان نگذاشت که صدایی به آنها برسد . دود حاصل ازبالاکشیدن فتیله به چشم ...  هم رفت وآزارشان داد ... واین چنین شد که  فتیله این جماعت را پایین کشیدند.

این جماعت دیگر ولایت پذیر نبود!از صراط مستقیم خارج شده بود!جریان به انحراف کشیده شده بود!.جریان سرکش شده بود ،باید کنترل می شد،به را ه راست هدایت می شد!. جماعتی  که این جریان را باور کرده بودند مانده اند گیج ومبهوت که چه شد؟!.و جماعتی بابصیرتی ! که درمسجد ومحراب ،درحوزه ودانشگاه،درکوچه وبرزن ،درصداوسیما هیاهو به پا کردند وبرای رسیدن به مقام ،ثروتی و... این «جریان » را علم کردند ،فعلا به پستوها رفته اند وخبری ازآنها نیست و جماعت بازیگردان نیز مانده درحیرت که با آن گذشته چه کنند !!.

/ 3 نظر / 51 بازدید
نفیس ماندگار

سلام شما به جز قرآن های معمولی(معمولی از بابت جلد و صفحات،نه از بابت متن قرآن)قرآن دیگه ای دیدید؟ مثلا قرآن های قدیمی یا قرآنی که خطش ایرانی باشه ،نه عربی اونم مال حدود 300 سال پیش یا قرآنی که آقای خامنه ای تعریفش رو میکنه رو میشناسید؟ یا میدونید یه قرآنی هست که حتی استاد فرشچیان هم ازش تعریف کرده؟ اگه دوست داشتید بیاید تا آشنا بشید با یه قرآن خاص که هر کسی آرزوشه که داشته باشدش

سعدی

سلام تشریف بیارین. بعدش تبادل لینک کنیم